Gündem

Babacan’dan ‘Millet İttifakı’ sorusuna yanıt

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, sosyal medya hesabından liseli gençlerin sorularını yanıtladı.

“Gelecek seçimlerde Millet İttifakı’na katılır mısınız?” şeklindeki soru üzerine Babacan, şu yanıtı verdi:

“İttifak, şu andaki mevcut yanlış anayasal düzenin getirdiği bir mecburiyet. Hiçbir siyasi parti bu ittifakı çok severek ve isteyerek yapmıyor. Fakat yeni sistem ittifakları bir gerçek halinde önümüze sundu maalesef. Eskiden herkes kendi siyasi partisi ve kimliği ile seçimlere girerdi, seçimlerden sonra ortaya çıkan tabloya göre bir ittifak protokolü üzerinden beraberlik oluşturup hükümeti kurardı. Yeni sistem seçimden önce ittifakları bir araya getirdi.

Açıkçası bugün için ittifaklarla ilgili söyleyeceğimiz hiçbir şey yok. Bu bizim için çok erken. Bizim amacımız toplumumuzun geniş kesimlerinin üzerinde ittifak kuracağı bir siyasi parti olabilmektir. Toplumun partimiz üzerindeki ittifakı bizim için çok değerlidir. Çünkü biz tek bir kesime, dar bir kesime hitap eden bir parti değiliz.”

Babacan, “Proje misiniz? Finansı nereden alıyorsunuz?” şeklindeki soruyu şu şekilde yanıtladı: “Bizim bütün kurucularımız bu ülkenin vatandaşları. Kurucularımızın hepsi çevrelerinde düzgün, dürüst ve iyi insanlar olarak tanınan insanlar. Ortak bir Türkiye hayali ve vizyonu etrafında buluştuğumuz herkesle beraber çalışıyoruz. Bu siyasi hareket bu toprakların siyasi hareketidir. Siyasetin finansmanı bugüne kadar tamamen üyelerimizin ve partimize bağış yapmak isteyenlerin bağışlarıyla gitmektedir.”

Daha Fazla Göster

İlgili Haberler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu