Gündem

İmamoğlu: 650 bin kişi sosyal yardım başvurusunda bulundu

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Halk TV’de “Şimdiki Zaman Siyaset” programına katıldı.

“230 bin aileye nakdi yardımda bulunduk”

Koronavirüsle mücadele kapsamında başlatılan sosyal yardım için 20 günde 650 bin kişinin başvuruda bulunduğunu belirten İmamoğlu, “Bugün Kartal’daydım. Uzaktan gören, camından bağıran herkes bir ihtiyacını, bir feryadını dile getiriyordu. Bütün bu sorunlara biz cevap vermek zorundayız. 230 bin aileye nakdi yardımda bulunduk. Bu dönem için 20 bin aileye kartlar hazırladık. Bunun içinde çoğunlukla bağış yapılan paralar var. 500 bin kolinin de dağıtımına başladık” ifadelerini kullandı.

İstanbul’da sokağa çıkma yasağı ilan edilmesi çağrısında bulunan İmamoğlu, “Berlin Belediye Başkanı ile bir saat telefonda konuştum. Bir aya yakın belli serbestliklerle sokağa çıkma yasağı uyguladılar. İstanbul’da bunu uygulayabilirdik. Israrla ‘Bunun simülasyonunu çalışalım’ dedik. Çünkü daha hızlı atlatırız. Bunları yapsaydık daha iyi olurdu” dedi.

Başakşehir Şehir Hastanesi tartışması

Başakşehir Şehir Hastanesi’nin yol çalışmaları hakkındaki tartışmalara da değinen İmamoğlu, “İBB Başkanı olduğum tarih Temmuz 2019’dur. Görevi aldığınız zaman önce bir fotoğraf çekersiniz. Takdir edersiniz ki bu birkaç ay sürer. Bir baktık ki bazı işlet durmuş, bazı işler yürümüyor. Hepsinin raporunu çıkartık. Bunun içinde Başakşehir Şehir Hastanesi’nin yolu da var. Eylül ayında bu raporu elimize aldığımızda, Başakşehir Şehir Hastanesi’nin yol inşaatı duralı bir buçuk sene olmuş. Bu yolu durduran da o dönemdeki genel sekreter ve genel sekreter yardımcısı. Kim o? Şimdiki Ulaştırma Bakanı. Benden iyi biliyor nasıl durdurduğunu. Oradaki müteahhitti aldılar, Ortaköy’de tünel hattına çalışmaya gönderdiler” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu