EğitimGündem

LGS tarihi değişecek mi? Bakan Selçuk yanıtladı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, uzaktan eğitim süreci ve LGS konusunda açıklamalarda bulundu.

LGS tarihinin değişip değişmeyeceği yönündeki soru üzerine, “LGS tarihi ile ilgili hafta başında yapılacak kabine toplantısı sonrası Sayın Cumhurbaşkanımız bir açıklama yapacak” yanıtını veren Selçuk, sınavda sosyal mesafeye uygun bir oturum düzeni için simülasyonlar yaptıklarını belirtti. Bakan Selçuk, bu konuda Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu’yla temas halinde olduklarını kaydetti.

UZAKTAN EĞİTİM 31 MAYIS’A KADAR DEVAM EDECEK

Bakan Selçuk, koronavirüs tedbirleri kapsamında başlatılan uzaktan eğitimin 31 Mayıs’a kadar devam edeceğini açıkladı.

Salgının başladığı tarihten itibaren dünya ülkelerinin çoğundan daha kısa sürede uzaktan eğitime geçildiğini belirten Selçuk, “Şu an çocuklarımızın en güvende olacakları yer evleri. Hepimizin elden bırakmayacağı yegane şey tedbir ve birbirimize göstereceğimiz sabır, anlayış ve dikkat” ifadelerini kullandı.

LGS’nin, 7 Haziran günü iki oturum halinde düzenleneceği duyurulmuştu. Öğrenciler bu yılki sınavda yalnızca 8’inci sınıfın birinci dönemindeki konulardan sorumlu olacak. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sınav hakkında bilgi verdiği konuşmasında, “Lütfen rahat olun yüz yüze işlenilmeyen hiçbir konu çıkmayacak” demişti.

Daha Fazla Göster

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu