GündemManşet

YÖK’ten üniversite öğrencilerine 6 GB’lık ücretsiz internet desteği

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle üniversitelerde uzaktan eğitim sistemine geçildi. Yükseköğretim Kurulu’ndan (YÖK) üniversite öğrencilerine uzaktan eğitim sürecinde internet desteği geldi.

YÖK’ten yapılan açıklamaya göre, “Uzaktan Eğitime Destek” kotası kapsamında bütün mobil operatörler üniversite öğrencilerinin telefonlarına ücretsiz olarak 6 GB’lık internet tanımlayacak.

Açıklamada, “Artık https://yokdersleri.yok.gov.tr adresinden ulaşabileceğiniz üniversitelerimize ait içeriklere, mobil operatörleriniz tarafından hatlarınıza ücretsiz olarak tanımlanacak olan 6 GB’lık ‘Uzaktan Eğitime Destek’ kotası kapsamında erişebileceksiniz” ifadelerine yer verildi.

YÖK tarafından yapılan açıklamada, 6 GB’lık ücretsiz intenet kullanımına çok sayıda üniversitenin sağladığı ders içeriği ve online eğitimlerin de dahil olacağı kaydedildi.

Öte yandan açıklamada, üniversitelerin Youtube, Teams ve Zoom gibi araçlarla sağladığı içeriklerin destek paketi kotasının dışında olacağı belirtildi.

Daha Fazla Göster

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu