GündemManşetÖne Çıkanlar

Soyer: 1 milyon 900 bin yurttaşımıza ücretsiz maske dağıttık

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, bugüne kadar 1 milyon 900 bin ücretsiz maske dağıtıldığını söyledi. İzmir Büyükşehir Belediyesi, toplu ulaşım araçlarında maske takma zorunluluğu gelmesi üzerine metro istasyonlarına “maskematik” yerleştirmişti. Vatandaşlar İzmirim Kart ile beş maskeyi ücretsiz olarak alabiliyor.

Soyer: 433 bin maskeyi maskematikler aracılığıyla dağıttık

Soyer, metro istasyonlarının ardından Karşıyaka ve Bostanlı vapur iskelelerine de maskematik yerleştirildiğini açıkladı. Soyer, “Koronavirüs salgınının başladığı günden bu yana 1 milyon 900 bin maskeyi ücretsiz olarak dağıttık. Sadece 17 Nisan’dan bu yana da 433 bin maskeyi maskematikler aracılığıyla dağıttık. Karşıyaka’da metro istasyonu olmaması nedeniyle böyle bir eksiklik vardı. Orada gelen talebi de çok haklı bulduk. Biz üretmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin hayata geçirdiği maskematik uygulaması, Avrupa Şehirler Birliği’nin internet sitesinde örnek uygulamalar arasında gösterildi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Meslek Fabrikası, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından sonra kapasite artırımına giderek günlük maske üretimini 60 bine çıkarmıştı.

(Fotoğraf: İzmir Büyükşehir Belediyesi)

Daha Fazla Göster

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu