Gündem

RTÜK üyesi: Sevda Noyan’ın katıldığı program gündeme getirilmedi

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) üyesi İlhan Taşcı, Twitter hesabından bugünkü RTÜK toplantısına ilişkin açıklama yaptı.

Bugün gerçekleştirilen Üst Kurul toplantısına RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin’in mazeret belirterek katılmadığını ifade eden Taşcı, Sevda Noyan’ın katıldığı programın gündeme getirilmediğini ve görüşülmediğini söyledi.

CHP’li RTÜK üyesi İlhan Taşcı’nın Twitter hesabından yaptığı açıklama şu şekilde:

“RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin ‘mazeret’ bildirerek bugünkü olağan Üst Kurul toplantısına katılmadı. ‘Cebimde listem hazır. Ailemiz en az 50 kişiyi götürür’ diyen Sevda Noyan’ın katıldığı program, Üst Kurul gündemine getirilmedi ve görüşülmedi.”

Fotoğraf: @ilhantasci

Ülke TV’de Esra Elönü’nün sunduğu “Arafta Sorular” programına katılan Sevda Noyan, “15 Temmuz kursağımızda kaldı, yapamadık istediklerimizi, boş bulunduk. Yanlış anlaşılmasın, doğru anlaşılsın. Bizim aile şöyle bir 50 kişiyi götürür yani. Onu söyleyeyim yani. Biz bu konuda maddi ve manevi olarak çok donanımlıyız. Liderimizin yanındayız ve asla yedirmeyiz. Ayaklarını denk alsınlar. Bizim sitede halen var böyle üç-beş… Benim listem hazır açıkçası” demişti.

Noyan’ın bu ifadeleri başta sosyal medya olmak üzere birçok kesimin tepkisini çekmişti.

CHP’li RTÜK üyesi İlhan Taşçı, Sevda Noyan’ın kullandığı sözler nedeniyle RTÜK’e dilekçe yazmış ve sosyal medya hesabından da paylaşmıştı.

Söz konusu ifadeler hakkında Ülke TV’den de bir özür açıklaması yayınlandı. Açıklamada, “Ülke TV, söz konusu yayınla ilgili bir açıklama yayınladı. Açıklamada, “Tasvip etmediğimiz ve yayın ilkelerimize aykırı sözlerin Ülke TV ekranlarından sarf edilmesi nedeniyle kamuoyundan özür dileriz” ifadelerine yer verildi.

Noyan’a bir tepki de Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi Bülent Arınç’tan gelmişti. Arınç “Böyle bir konuşmayı yapması için insanın aklının olması lazım veya gözünü nefretin bürümüş olması lazım” demişti.

Daha Fazla Göster

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu