GündemManşet

RTÜK Başkanı Şahin: Noyan’ın sözleri kabul edilemez

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, Sevda Noyan’ın Ülke TV’de yayınlanan “Arafta Sorular” programında kullandığı ifadeler hakkında yeni bir açıklama yaptı.

Şahin, sosyal medya hesabından “Hukuk dışı şiddet çağrılarına taviz vermeyeceğiz” mesajıyla paylaştığı açıklamada, Noyan’ın programdaki söylemlerinin kamu vicdanını derinden yaraladığını belirtti.

“Sevda Noyan’ın söylemleri RTÜK ilkeleri bakımından asla kabul edilemez” ifadelerini kullanan Şahin, ilgili uzman raporu Üst Kurul gündemine geldiğinde söz konusu söylemlerin bir televizyonda yayınlanmasının karşılığı neyse gereğinin yapılacağını bildirdi.

RTÜK’ün söz konusu söylemleri mazur gördüğüne ilişkin eleştirilere tepki gösteren Şahin, “Açıkçası art niyetli propagandaları yürütenler konuları konuşmayı değil kurumları ve kişileri hedef almayı amaçlamaktadır. Anayasal bir kurum olan RTÜK, kendisine kanunlarla verilmiş görevler ve yetkiler çerçevesinde karar veren ve karar süreçleri sağlıklı işleyen bağımsız bir idari otoritedir” ifadelerini kullandı.

Sevda Noyan’ın Ülke TV’de yayınlanan “Arafta Sorular” programında sarf ettiği “Bizim aile şöyle bir 50 kişiyi götürür yani. Benim listem hazır açıkçası” ifadeleri kamuoyunda tepkilere neden olmuştu.

Şahin, bu konu hakkında geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, “Üst Kurul’daki toplantı sonucu verilen müeyyide varsa, bu müeyyidenin darbe sevicilerini, darbeyi övenleri sevindiren ve onları gülümseten bir ceza olmaması gerektiğini düşünüyorum” demişti.

(Fotoğraf: RTÜK)

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu