ManşetSpor

Özdemir açıkladı: Süper Lig 12 Haziran’da başlıyor

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir, telekonferans yöntemiyle düzenlenen yönetim kurulu toplantısının ardından açıklama yaptı.

Özdemir, “Şimdilik olmak kaydıyla, altını çizerek söylüyorum, ertelenen Süper Lig, 1. Lig. 2. Lig, 3. Lig ve Bölgesel Amatör Liglerimizi 12, 13 ve 14 Haziran haftasında başlatma kararı aldık” açıklamasında bulundu.

Belirlenen takvimde liglerin başlatılması için Sağlık Bakanlığı’na müracaat edeceklerini belirten Özdemir, “Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu beraber yapacakları çalışmalar sonrasında maçların nasıl nasıl ve hangi şartlarda oynanacağına karar verecek” ifadelerini kullandı.

Sezonu tamamlamayı hedeflediklerini ifade eden Özdemir, “Antrenmanlarına başlayan kulüplerimizin bu zaman zarfında hazır hale geleceğine inanıyoruz. Hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını biliyoruz. Ama yeni dönemi de fırsata çevirmemiz gereklidir. Bu nedenle sağduyu içerisinde kararlara saygı duyarak bireysel ve toplumsal tüm sorumluluklarımızı yerine getirerek bunu başaracağımıza eminim” diye konuştu. Özdemir, liglerin temmuz ayının sonunda tamamlanacağını söyledi.

Koronavirüs salgını nedeniyle bütün kulüplerin gelirlerinin azaldığını belirten Özdemir, yeni harcama limitlerine yönelik çalışmaların devam ettiğini açıkladı. Özdemir, “Yeni şartlarda yeni harcama limitleri tespit edeceğiz ve bunu da kamuoyuna açıklayacağız” dedi.

Yayıncı kuruluş beIN SPORTS ile 5 yıllık bir anlaşmanın olduğunu ve bu yıl anlaşmanın 3. yılının tamamlandığını belirten Özdemir, “Hedefimiz beIN SPORTS ile bu 5 yıllık süreci tamamlamaktır. Görüşmelerimizi yapıyoruz. Tabii ki bütün ticari şirketlerde olduğu gibi beIN SPORTS da bu dönemde gelir kaybına uğramıştır. beIN SPORTS’un sezon sonuna kadar bize ödeyeceği 588 milyon lira ödeme var. Bununla ilgili görüşmelerimiz devam ediyor. Onlar da ligin biran önce başlamasını istiyorlar” ifadelerini kullandı.

Daha Fazla Göster

İlgili Haberler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu