Gündem

İBB sosyal yardım tablosunu açıkladı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında sosyal yardımları artırmış ve ihtiyaç sahibi vatandaşlar için çeşitli kampanyalar başlamıştı.

İBB Sözcüsü Murat Ongun, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, İBB’nin sosyal yardım tablosunu açıkladı. Ongun, söz konusu paylaşımda, “İstanbul’da kimseyi geride bırakmıyor, yüz binlerce ihtiyaç sahibine ulaşıyoruz. İBB’nin sosyal yardım faaliyetlerini size düzenli verilerle iletmeye devam edeceğiz. 23 Nisan için 100 bin ve Anneler Günü için 9 bin koli olmak üzere İBB sosyal yardım tablosu şu şekildedir” ifadelerini kullanarak tabloyu paylaştı.

Tabloya göre 12 Mayıs tarihi itibarıyla 934 bin 128 kişi İBB’ye sosyal yardım başvurusunda bulunurken, 613 bin 743 kişinin ihtiyaç tespiti yapılmış durumda. En çok yardım başvurusunda bulunan ilçeler Esenyurt, Bağcılar, Küçükçekmece ve Sultangazi oldu.

Tabloda geçtiğimiz günlerde başlatılan ‘Askıda Fatura’ kampanyasına ilişkin son veriler de açıklandı. 12 Mayıs tarihi itibarıyla askıdan alınan fatura sayısı 115 bin 98’e ulaştı. Toplam ödenen fatura miktarı 14 milyon 836 bin 533 lira olarak kayda geçti. Askıda bekleyen fatura sayısı ise 136 bin 427 oldu.

Fotoğraf: @Mrt_Ongun

Daha Fazla Göster

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu