EğitimGündem

İBB, online LGS ve TYT deneme sınavı yapacak

Liselere Geçiş Sınavı (LGS) ve Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) tarihleri yeniden düzenlendi. Bu gelişmenin ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden (İBB) sınavlara hazırlanan öğrencilere online sınav desteği geldi.

Söz konusu gelişmeyi İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla duyurdu. İmamoğlu, “İBB olarak gençlerimizin yanındayız. Pandemi sürecinin zorluklarının sizi de çok etkilediğinin farkındayız. Sizler için hazırladığımız online deneme sınavlarının çalışmalarınıza katkı sağlayacağını umuyorum” ifadelerini kullandı.

İBB tarafından belirlenen online sınav tarihleri şöyle:

10 Mayıs: LGS

11 Mayıs: TYT

29 Mayıs: LGS

30 Mayıs: TYT

Sınav süreleri LGS için 190 dakika, TYT için de 165 dakika olarak belirlendi.

İBB’nin yaptığı online sınav için başvurular 5 ile 9 Mayıs tarihleri arasında https://www.ibb.istanbul/Kayit/FAB40F0C56E6 adresinden yapılacak. Başvuru yapmak isteyen öğrenciler, sitede yer alan formu doldurarak kayıt yapabilecek. Kayıt işleminin tamamlanmasının ardından cep telefonuna gönderilecek kod ile sınava giriş yapılacak.

Sınav için başvuru kısıtlaması bulunuyor. TYT’ye 40 bin, LGS’ye 30 bin kişi başvuru yapabilecek.

İBB’den yapılan açıklamada soruların, Bahçeşehir Koleji ile İBB Eğitim Müdürlüğü tarafından oluşturulan eğitim komisyonu soru havuzundan seçileceği belirtildi.

Ayrıca sınav günü akşamı soruların çözümlerini içeren video İBB’nin internet sitesinde yayınlanacak.

Online sınav hakkında açıklama yapan İmamoğlu, “İBB olarak, size bu süreçte destek olmak için gayret sarf ediyoruz. Biliyorsunuz, hep söylerim; sizin eğitiminiz, ülkemizin geleceğine yaptığımız en iyi yatırımdır. En iyi eğitimi almanız için her çabayı gösteriyoruz” ifadelerini kullandı.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu