GündemManşet

Fatma Şahin, CHP’li belediyeler için yapılan ‘FETÖ ve PKK’ benzetmesini kabul etmedi

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, “Bidebunuizle” adlı Youtube kanalında Yavuz Oğhan ve Akif Beki’nin sorularını yanıtladı.

Şahin, CHP’li belediyelerin yardım kampanyaları için Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaptığı “FETÖ ve PKK” benzetmesi ile ilgili soruya, “Bunu kabul etmemiz mümkün değil. Yanlış olur. Halkın oyuyla seçilmiş belediye başkanlarımız. Yol ve yöntemleri farklı olsa bile oturulur konuşulur. Söylenildiğinde böyle bir benzetme üzerinden de gidilmedi, genelleştirme üzerinden gidildi. Ayrıntısını bilmiyorum ama böyle bir ifadeyi doğru bulmuyorum” yanıtını verdi.

Salgın sürecinde gündeme gelen belediye yardımları tartışmasına da değinen Şahin, “Biz Bize Yeteriz” kampanyasından yaklaşık 20 gün önce “Kalbe Dokun Gönül Kazan” adında bir kampanya başlattıklarını, ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Biz Bize Yeteriz” kampanyasını başlatması üzerine kendi kampanyalarının nakdi kısmını durdurduklarını söyledi.

Türkiye Belediyeler Birliği’ni sağlıklı bir şekilde çalıştırdıklarını belirten Şahin, toplantıda parti ayrımı yapmaksızın 9 madde hazırladıklarını ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ve ilgili Bakanlıklara gönderdiklerini ifade etti.

Şahin, “Hepimizin ortak sorunu var. Hepimiz ortak bir çözüm üretilmeye gayret ediyoruz. Geçen hafta telekonferansla bütün kadın belediye başkanlarımızı topladık. İçimizde, kalbimizde, dilimizde bir ayrımcılık yok” ifadelerini kullandı.

Daha Fazla Göster

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu