Gündem

Erken seçim olacak mı? Meral Akşener yanıtladı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, son günlerde yapılan erken seçim tartışmaları hakkında konuştu. Akşener, “Başından beri erken seçimle ilgili herhangi bir hissiyata sahip olmadım. Çünkü bugün içinde bulunduğumuz şartlar, erken seçimi oluşturan şartlar değil” ifadelerini kullandı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, FOX TV’de yayınlanan Çalar Saat Hafta Sonu programında İlker Karagöz’ün gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Normalleşme sürecine hızlı gidildiği yönünde endişeleri olduğunu belirten Akşener, “Bu konuda belki biraz daha heyecansız davranmanın daha doğru olacağına dair bir kanaatimiz var. Umarım AVM’ler üzerinden yeni bir problem yaşamayız. Ekonominin elbette işlemesi lazım. Merkez Bankası para basıyor. Bu parayı ihtiyacı olan kesimlere nakit olarak ulaştıracak bir sistem kurmak gerekiyor. Eğer basılan para harcama imkanı olan insanlara giderse, o zaman dolara gidiyor ve dolar 7 lirayı aşıyor” dedi.

Akşener, koronavirüs sürecinin ardından gıda güvenliği ve tarımın çok önemli hale geleceğini söyledi.

Memleket masası önerisi

Ortak aklın işletilmesi gerektiğini vurgulayan Akşener, siyasi parti liderlerine çağrıda bulundu. Akşener, “Bu çağrım Sayın Erdoğan’a, Sayın Kılıçdaroğlu’na, Sayın Bahçeli’ye, Sayın Karamollaoğlu’na, Sayın Uysal’a, Sayın Davutoğlu’na, Sayın Babacan’adır. Bir masa etrafında toplanmamız lazım. Bu masanın adına da ‘memleket masası’ diyorum. Memleket masasının etrafında toplanmamız lazım. Bu sıkıntılı ekonomiden daha sonraki fasılda nasıl çıkacağımızı konuşmamız lazım. Umarım bu çağrıma bir geri dönüş olabilir” ifadelerini kullandı.

(Fotoğraf: meralaksener.com.tr)

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu