GündemManşetÖne Çıkanlar

Dört ilde maskesiz sokağa çıkma yasaklandı

Türkiye’de koronavirüs tedbirleri kapsamında maskesiz sokağa çıkma yasağının uygulandığı il sayısı dörde çıktı.

Bartın Valiliği’nden 8 Mayıs günü yapılan açıklamada, İl İdare Kanunu, Umumi Hıfzıssıhha Kanunu ve bunlarla ilgili diğer mevzuatta valilere verilen yetkilere dayanarak, 11 Mayıs tarihi itibariyle maskesiz sokağa çıkma yasağı getirildiği duyuruldu. Açıklamada, söz konusu karara uymayanlara Kabahatler Kanunun 32. Maddesine göre idari para cezası verileceği belirtildi.

Bartın Valiliği, şehirde maske dağıtımına ilişkin bazı bilgiler de paylaştı. Buna göre valilik, kaymakamlık ve belediyelerce il genelinde şu ana kadar toplam 331 bin 125 maske dağıtıldı.

Aydın, Denizli ve Balıkesir Valiliği’nden de benzer bir karar geldi. Balıkesir Valiliği’nden söz konusu karar hakkında yapılan yazılı açıklamada, “Balıkesir İl Hıfzıssıhha Kurulu önceki kararlarında pazar yerleri, marketler, toplu çalışma alanları ve toplu taşıma araçlarında maske zorunluluğu getirmişti. Bugünkü kararda ise cadde, sokaklar, parklar, alış veriş merkezleri gibi tüm açık ve kapalı alanlar yasak kapsamına alındı” ifadelerine yer verildi.

Denizli’de 12 Mayıs tarihi itibariyle seyahat kısıtlaması kaldırıldı. Denizli Valisi Hasan Karahan, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Saat 00:00 itibariyle ilimizde seyahat kısıtlaması kalkmıştır! Ayrıca hafta sonu dört günlük sokağa çıkma yasağı ilimizde uygulanmayacaktır” ifadelerini kullandı.

Daha Fazla Göster

İlgili Haberler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu