Gündem

CHP’li Altay: Toplumun yarısı maske bulamıyor

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, “Sayın Cumhurbaşkanı herkesin maske takmasını tavsiye ediyor. Sayın Cumhurbaşkanı, toplumun yarısı maske bulamıyor. Mevcut maskelerin de tek kullanımlık ve kısa ömürlü olduğu düşünüldüğünde asgari ücretle geçinen bir ailenin zaten şimdi satışına başlanan maskeleri alma şansı yok” ifadelerini kullandı.

Geçtiğimiz günlerde Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclisinde oylanan borçlanma talebine değinen Altay, “Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı, Meclisinden 750 milyon borçlanma talep ediyor. Ne için ediyor? Tatlar Atıksu Arıtma Tesisi’ni yapmak için. Tatlar Atıksu Arıtma Tesisi yapılmadığı taktirde sadece Ankara değil, İstanbul’un içme suyu da zehirlidir. Sayın Mansur Yavaş, ‘Bunu çözmemiz lazım’ diyor. 220 kilometre kanserojen boru var Ankaralıların su içtiği tesisatta. ‘Bu boruları değiştireceğim’ diyor. İhtiyaç 750 milyon, Meclisin verdiği 100 milyon” diye konuştu.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun 4 milyar 300 milyon lira borçlanma talebini Meclise getirdiğini ve oylamada 640 milyon liranın onaylandığını belirten Altay, “Dün de Erdoğan belediyelere teşekkür ediyor. İSKİ ayrıca 750 milyon liralık bir talepte bulunuyor. Belediye Meclisi bu talebi 250 milyon liraya düşürüyor ama şartlı. ‘İSKİ’nin borçlanacağı para ile AK Parti döneminde belediyeye iş yaptırdığımız müteahhitlerin alacaklarını ödeyeceksiniz.’ Dünkü teşekkürden sonra şunu söylemek istiyorum: Sayın Erdoğan, bizim aklımızla alay etmeyin” ifadelerini kullandı.

Daha Fazla Göster

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu