GündemManşet

Bahçeli: Erken seçim yok, seçim 2023’te

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Star Haber Genel Yayın Yönetmeni Nazlı Çelik’e konuştu.

Erken seçim tartışmaları hakkında konuşan Bahçeli, “Virüs, ekonomik sıkıntı, diğer konuları dikkate alırsanız Türkiye’yi seçime zorlamaya yönelik bir adımdır. Erken seçimi zorlarlar. O konuda biz açıkça söyledik. Erken seçim yok dedik, seçim 2023’de… Ama oraya doğru bir zorlama… Bugün Kemal Kılıçdaroğlu’nun takip ettiği çok yıkıcı üslup bozukluğu içindeki muhalefetin ana kaynağı burası. Çünkü bu kadar hırçın olamaz, olmaması lazım. Bir beklenti içerisindeler. Bir şeyler var demek ki. Biz Cumhur İttifakı olarak dimdik ayaktayız” ifadelerini kullandı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in yaptığı ‘memleket masası’ önerisine de değinen Bahçeli, “Memleket masası bir proje olsa gerektir. Çünkü şu an için HDP’yi dışlayarak, Gelecek, DEVA, İYİ Parti ve Cumhuriyet Halk Partisi’ni de yanlarına almak suretiyle tekrar güçlü bir parlamenter rejime dönmek için Meclis’te oluşturulabilecek bir yapılanmanın bugünden kamuoyu algılamasıdır o. Ve burada dikkate alınması gereken konu şudur: İYİ, Gelecek ve DEVA… Bu kavramları parti kurulurken bugünler düşünülerek planlanmış bir kavram olarak nitelendiriyorum” dedi.

Bahçeli, “Kendimize göre partimizin varlığını koruyacağız, güçlenmesini ve Cumhur İttifakı ile Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin devamını temin edeceğiz. Böyle bir durum karşısında bir politika takip etmeniz lazım. Ama bütün bunları yaparken biz Recep Tayyip Erdoğan’ı incitmemeye çalışıyoruz daha doğrusu güçlü kılmaya çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

(Fotoğraf: Devlet Bahçeli’nin kişisel internet sitesinden alınmıştır.)

Daha Fazla Göster

İlgili Haberler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu